Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\images\sitename.jpg

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\images\image3.jpg

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\projects\slogan.jpg

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\images\spacer.gif

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\images\bg_05.jpg

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\images\bg_06.gif

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\images\bg_07.gif

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\images\bg_08.jpg

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\images\spacer.gif

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\images\title1.jpg

Ukázky z výcviku některých našich "žáků"

 

Naše školka je originální v tom, že se věnujeme každému pejskovi samostatně po celou dobu výcviku. Nemáme pravidelné "provozní hodiny" jako na cvičácích, hodiny domlouváme dle potřeb klienta.  Tento způsob výcviku byl zvolen proto, že ne každý majitel pejska chce svého čtyřnohého společníka cvičit ve skupině a tak raději necvičí vůbec nebo špatně. Povely a přístup k pejskovi se zde učí především majitel, což považujeme za jednu z nejdůležitějších věcí při výcviku psa.  Pouze na přání klienta a se souhlasem dalšího spojujeme výcvik 2 - 3 pejsků.

 

Benji

a_thumb      b_thumb

Roste jako z vody, každý týden, co ho nevidím, je o něco mohutnější. Je velmi fixovaný na páníčka, povely prakticky respektuje výhradně od něho. Majitel a pejsek výborně komunikují, vedou si ve výcviku velmi dobře. Majitel je velmi svědomitý, již dobře pozná, kdy to na něho pejsek „zkouší“. Práce je oba zaujala a dělají velké pokroky.

 

Ejmi

 

c_thumb      d_thumb

 

Mladá labradoří slečna má úžasnou povahu, je velmi milá, lásku dává najevo

skákáním, což musí majitelé důsledně odmítat povelem „ne“ nebo nesmíš“. Ejmi i majitel se při výcviku velmi zlepšují, páníček může být na pejska hrdý. Ejmi se zklidňuje, je to znát hlavně při práci v ulicích a městském provozu.  

 

Bessi

e_thumb

 

Border kolie je mladá fenečka a ona i majitelka mohou být vzorem pro všechny chovatele a jejich psí kamarády. Přivolání, poslušnost i základní povely – to vše na jedničku. Jediný problém byl zpočátku s chůzí u nohy. Bessi je velmi aktivní a tak na vodítku pospíchá, ale velmi dobře se učí, takže zvládne i toto.  

f_thumb

 

Baska

 

g_thumb      h_thumb

 

Fenka NO - němečtí ovčáci jsou moje srdeční záležitost. Baska je úžasně komunikativní, dobře se učí a rychle chápe povely. Když vyrazíme do polí nebo na louku, okamžitě nasaje stopu a nerada se vrací. Trénujeme hlavně chůzi u nohy, zklidňujeme pejska v provozu, majitelka čeká během měsíce miminko, potřebuje tedy, aby pejsek uměl chodit způsobně vedle kočárku.

 

Nero

 

i_thumb      j_thumb

 

Čuvač, je mu něco málo přes jeden rok. Je velmi nedůvěřivý k cizím lidem, nemá rád, když na něho kdokoli cizí sahá. Je to taková svéhlavička, i já jsem si k němu musela najít svoji cestičku. Po dvou výcvikových hodinách začíná pěkně spolupracovat, výcvik ho evidentně začal zajímat, práce s ním je o disciplíně a důslednosti.

 

Deny

 

k_thumb      l_thumb

 

Jezevčík s miloučkou povahou. Začal s majitelkou jezdit na výcvik nedávno, jsme na začátku. Jeho neutuchající temperament je až legrační, nicméně – je tu kvůli výcviku a proto mu pomalu přestáváme tolerovat jeho vylomeniny a musíme trvat na poctivém plnění zadaných povelů. Když se zklidní, jde mu to výborně.

Eda – výstava

a_thumb      b_thumb

výsledek byl fenomenální, kde jen Edík mohl, tam zvítězil. V1,CAJC, BOJ. Moc blahopřeji!!! Nyní ho rodina bude přihlašovat na podzimní výstavu konanou v Praze.

Ještě máme před sebou mnoho práce, nesmíme usnout na vavřínech.

Kedy

c_thumb      

Labrador s PP, nádherný, tříměsíční pejsek. Jeho panička Rozárka si ho bude sama vychovávat a cvičit. Ještě že je to malá sportovkyně, bude potřebovat hodně síly. Kedy je zatím divoký a velmi hravý a tak jí dává dost „zabrat“. V prvních hodinách se učíme přivolání a volno na stopovačce, zkoušíme chůzi u nohy – vše formou hry. Když se pejsek vydovádí a unaví, pracuje velmi dobře.

 

d_thumb       e-thumb

 

Eda

f_thumb

 

Eda je tibeťáček, k nám jezdí na výcvik již delší dobu. Nyní jeho i paničku Kačku připravuji na jejich první, mezinárodní výstavu v Mladé Boleslavi.

MV je jedna z vyšších výstav, zde se předpokládá, že vítěz musí být opravdu ten „nej…“, proto byla příprava na výstavu pro celou rodinu velmi emotivní. Edík je domácí mazel, občas odmítal jakékoliv povely, cukal se na výstavním vodítku a „brzdil“ packami i zadečkem. Všem zúčastněným jsem musela dokázat, že jedině 100% disciplínou, pevným řádem a neustálým opakováním povelů, výstavních postojů, ukazováním zoubků, předváděním se na stole, v kruhu, v pohybu i ve stoje, docílíme úspěchu. Díky Kačce, která výcvik pojala velmi vážně, a poctivě s Edíkem trénovala, pejsek pochopil, že je to docela zábava a žádné trápení. Myslím, že ho to začalo i bavit, při výcviku vesele vrtí chvostíkem.

 

g_thumb      h_thumb

Brok

i_thumb

drobeček jezevčíka s PP a vlastně se jmenuje Hubert. Začínáme s přivoláním a učíme se pochopit obojek a „tu věc“, za kterou nás panička popotahuje dopředu. Pejsek je velmi šikovný, povel sedni a jdeme, pochopil asi za pět vteřin, nicméně – již nyní se snaží být tvrdošíjný, s vlastním rozumem – prostě jezevčík. Když ale vykulí ta svá kukadla, není možné se na něho zlobit, Broček toho hned využije a „šup“ paničce do náruče.

 

j-thumb      k-thumb

Sisi

l-thumb

roztomilá a učenlivá, skoro půlroční fenka s PP, u nás málo známého plemene retrívra – Nova Scotia duck tolling retrívr – zkráceně „toller“, někdy též „kanadský retrívr“, je tmavočerveného až oranžového zbarvení. Sisi je miláček rodiny, občas na výcvik jezdí s majitelem i malá Nela, která také s pejskem velmi dobře komunikuje a poradí si i s povely. Pejsek již velmi dobře zvládá přivolání, chůzi na vodítku, poslušně zastaví na přechodu. Povel sedni a lehni, si velmi oblíbila. Nyní začínáme s odložením.

 

m_thumb      n_thumb

Harry

o_thumb

půlroční NO jezdí na výcvik z Prahy a je velmi závislý na paničce. Kdysi na výcvikové hodiny jezdila majitelka také s matkou tohoto pejska. Spolupráce s oběma je výborná, majitelka je zkušená, výcvik bere vážně, a důsledně s pejsky trénuje. U takových klientů jsou výsledky velmi brzy znát a moc dobře se s nimi pracuje.

 

p-thumb      r_thumb

 

Jerri

a_thumb      b_thumb 

Pražský krysařík s PP. Je mu 9 měsíců a je to malinkatý drobeček s úžasnou povahou. S paničkou Nikolou je přihlášen na jejich první výstavu a tak máme spoustu práce: výstavní postoj, chůze v kruhu a všechny ostatní povely, které jsou k vystavování pejsků zapotřebí. Oba jsou velmi pracovití a jde jim to výborně. Na každou další výcvikovou hodinu jezdí perfektně připraveni.

 

c_thumb      d_thumb

 

Klubová výstava KVPK v Jesenici a krásné 2 místo ve třídě mladých

 

Coudy

e_thumb      f_thumb

Maďarský ohař – mladý pejsek s velmi milou a přátelskou povahou. Miluje svoji rodinu. S majitelkou jsou perfektně sehraný pár, Coudy na paničce úplně visí očima a čeká, až se začne trénovat, nebo se půjdou jen tak proběhnout. Společně pracujeme v terénu, tam se nejlépe, vzhledem k jeho lovecké povaze ukáže, jak je to s poslušností a také trénujeme přímo v ulicích města. Zde si zvyká na nepříjemné zvuky – skřípění brzd vlaků, troubení aut atp.

 

g_thumb

Max

a_thumb 

Americký stafordšírský teriér má 5 měsíců, mnoho energie a je velmi pracovitý. Povely, které ho učíme, je schopen již příští výcvikovou hodinu předvést prakticky bezchybně. V příštích hodinách se zaměříme na pohyb ve městě, mezi lidmi a hlukem z ulice, protože ho tyto rušivé elementy poměrně dost lekají.

 

b_thumb   c_thumb

 

Růženka

 

d_thumb

 

Francouzský buldoček. Růža je úžasný pejsek, miluje svoji paničku, chodí spolu na dlouhé túry. Výcvik ji baví a je to znát každou hodinu, kterou spolu absolvujeme. Dnes přijela i se svojí kamarádkou Dabrou, která žije s majitelkou v Německu a jsou zde na návštěvě. Pejsci absolvovali výcvik společně a šlo jim to moc dobře.

 

e-thumb      f_thumb

 

Eda

 

g-thumb

 

Edík nám pěkně povyrostl, klube se z něho nádherný tibeťáček. Velmi dobře zvládá chůzi u nohy, povel „stůj“ a „čekej“. S přivoláním je trochu problém, Edík je svéhlavička a proto s námi pracovala opět naše Barunka a předvedla jemu i paničce, jak pěkně se povely dají zvládnout bez vodítka i zvyšování hlasu. Vše je o disciplíně a trpělivosti majitelů.

 

h-thumb      i_thumb

 

Kimi

 

j-thumb

 

Fenka labradorského retrívra je hyperaktivní. Potřebuje velmi mnoho pohybu a není nikdy unavená. Výborně reaguje na přivolání, povely „lehni“ a „plazit“ plní s velikou ochotou a hlavně – práce ji baví. S chůzí u nohy je třeba mít větší trpělivost, hlavně kvůli jejímu temperamentu.  Výjimečně jsem doporučila stahovací řetízek, ale Kimi je učenlivá a brzy pochopí, že poslední slovo má psovod.

 

k_thumb      l_thumb

Arco

m_thumb

 

Základní poslušnost zvládl on i majitel na jedničku s hvězdičkou. Je třeba dopilovat odložení, Arco má obavu, že ho pán opouští. Nyní se věnujeme stopování a pachovým pracím, což je velmi náročná a zdlouhavá disciplína. Nutný je výborný vztah a důvěra mezi majitelem a psem, což zde perfektně funguje. Důležitá je trpělivost, talent, je to o disciplíně a vzájemném respektu.

 

n_thumb      o_thumb

Deny

p_thumb

 

Německý ovčák, s výcvikem teprve začínáme. Pejsek je dost fixován na své majitele, zatím je nedůvěřivý, zdráhá se respektovat „cizí“ osobu, což jistě laskavým přístupem překonáme – výcvik je o laskavosti, ale hlavně o disciplíně a důslednosti. Povely učím jak pejsky, tak i majitele a k tomu potřebuji spolupráci obou a Deny to jistě brzy pochopí.

 

r_thumb      s_thumb

Zantis

t_thumb     

Antýsek má za sebou svoji první, velmi úspěšnou výstavu. Absolvoval ji v Mladé Boleslavi a ve své třídě štěňat byl oceněn známkou VN 1. Od pana rozhodčího obdržel pochvalný posudek, také ostatním vystavovatelům – majitelům Akita Inu se moc líbil.   

u_thumb

 

Rocky a Bad

v_thumb

Temperamentní „jezevci“ se doma občas poperou. Bojují o přízeň majitelů. Dnes byli na první výcvikové hodině a vzhledem k vytíženosti a novému prostředí neměli na rvačku ani pomyšlení. Oba potřebují být co nejvíce zaměstnáni, být stále ve střehu a protože milují své páníčky a žárlí na sebe, je potřeba pracovat s oběma společně, vydatně je podporovat a chválit.

 

x_thumb      y-thumb

Edy

a_thumb

 Tibetský španěl s PP. Edík je psí miminko, začínáme se zvykáním na jméno a přivoláním. V tomto věku ještě nehovoříme o výcviku, ale o výchově a socializaci. S majiteli komunikujeme, jak má společně fungovat rodina s pejskem, co vše se štěňátko i majitelé potřebují naučit, když si ho přivezou z chovatelské stanice domů. První hodinu jsme pracovali společně s naší Bárou – ona je takový náš „předváděcí pes“. Moc pěkně jim to společně šlo, Edík je zvídavý a šikovný psí kluk.

b_thumb        c_thumb

Perci

d_thumb

Dnešní hodina měla být společná, abychom si vyzkoušeli, jak bude pejsek reagovat ve společnosti více psů. Perci byl z našich pejsků tak nadšený, že prakticky nebylo možné, aby se soustředil na výcvik. Proto jsme pro tuto hodinu „uvolnili morálku“ a tak se pejsci pěkně vydováděli.

 

e_thumb       f_thumb 

Antis

g_thumb

 

Akita inu, čtyřměsíční pejsek s PP se jmenuje Zantis, majitelé mu trošku zkrátili jméno. Antis je úžasně chytrý pejsek, je to takový medvídek. Majitelé se musí velmi soustředit na přivolání = získat pejskovu pozornost. Začínáme chůzí u nohy a poklusem na výstavním vodítku, protože ho připravujeme na první výstavu – klubovou, kde se předvede ve „štěněčí“ třídě.

 

h_thumb        i_thumb

Arco

a_thumb 

Čtyřměsíční Flat coated retrívr s PP – neboli retrívr s hladkou srstí. U nás je vidět ojediněle. Pejsek i majitelka velmi dobře spolupracují, uvažujeme také o přípravě na výstavy. Arco má tak úžasný „kukuč“, že mu projde lumpačení dokonce i u mě.

 

b_thumb      c_thumb

 

Perci

d_thumb

 

Biewer Yorkshire Terrier. Je to taková malá svéhlavička. Když se rozhodne, že paničku „zuje“, tak pro to udělá maximum. Je učenlivý a velmi chytrý, ale musí zrovna on chtít pracovat. Byl tu na první hodině, takže se poslušnosti a povelům

teprve učí a jde mu to velmi dobře.

 

e_thumb      f_thumb

 

Fixi a Lord

g_thumb

 

Společná hodina. Fixi je z útulku a na labradora se velmi upnula. Vše, co on dělá, po něm opakuje, jsou i s majitelkou velmi dobrý tým. Zvládají kompletně základní poslušnost. Po prázdninách přijedou ještě na „opakovací hodiny“, takže se opět uvidíme.

 

h_thumb      i_thumb

 

Agáta a Merlin

a_thumb 

Dnešní výcviková hodina je společná pro Agátu a Merlina. Pejsci se během několika minut velmi spřátelili. Agáta absolutně zapomněla, že je vlastně na psy agresivní a Merlin se pro změnu při výcviku velmi zklidnil. S majitelkami jsme domluvené, že další výcvik proběhne opět v této „sestavě“.

 

b_thumb        c_thumb

 

Terri

a_thumb 

Border colie s PP. Majitelé pejskovi věnují mnoho času, naučili ho již některým prvkům sportovní kynologie. Nyní je mu 6 měsíců a proto je nutné trénovat i poslušnost. Hned první hodinu je jasné, že Terri jako správný „zástupce“ své rasy bude při výcviku velmi šikovný a pracovitý. Povely si okamžitě pamatuje. 

 

               b_thumb      c_thumb

 

Merlin

                                          d_thumb

 

Dalmatin s PP. Je nádherný a je mu rok a půl. Panička ho přihlásila na jejich první  výstavu. Merlin i majitelka jsou velmi temperamentní, takže před sebou máme moc a moc práce. Národní výstava je jednou z vyšších výstav a zde je nutné pejska předvést již na určité úrovni. Samozřejmostí je také výcvik základní poslušnosti.

 

                     e_thumb        f_thumb

 

Best

g_thumb

 

Jorkšírský teriér, roztomilý půlroční pejsek. Když ho učím povely, stále po očku sleduje, jestli má někde poblíž svoji paničku. Byl tu dnes na první hodině a z výcviku ho evidentně nejvíce bavilo přivolání, protože věděl, že dostane pamlsek. Je to takový „hopsálek“, každou chvíli je na zadních a poskakuje.

 

h_thumb       i_thumb

 

Agáta

a_thumb      b_thumb

Český fousek, který má v krvi Zlatého retrívra. Temperamentní fenka majitelku poslouchá, je mezi nimi velmi dobrá spolupráce a základní povely zvládají obě na jedničku. Agi je poměrně agresivní na psy. To potom neslyší a nereaguje na povely, proto se zaměříme na odbourávání a tlumení tohoto zlozvyku.

 

Funny

 

c_thumb      d_thumb

 

Miláček majitelů, Jack Russell teriér s PP. Mlaďoučká fenečka se povelům teprve učí, a při dodržení důslednosti v hlasovém projevu paničky na povely velmi dobře reaguje. Je to všetečka a my, pokud je na volno, musíme dávat pozor na vše, co se pohybuje a má kola, aby za „tím“ neběžela.

 

 

Jork

 

e_thumb        f_thumb

 

Mohutný, něco málo přes jeden rok starý (mladý) německý ovčák. Je to kliďas, na cizí psy nereaguje. První výcvikovou hodinu jsme se soustředili na jeho reakce při zadávání povelů. Je třeba nejprve upoutat jeho pozornost, aby si uvědomil, kdy je volno a kdy pracujeme. A šlo mu to moc dobře.

Endy

a_thumb 

Endy po 6 výcvikových hodinách zvládl na jedničku výcvik základní poslušnosti. Velmi se zklidnil, každý povel plní s radostí a s majitelkou dokonale spolupracuje.

Nyní již jen opakujeme a zdokonalujeme provedení povelů.

 

b_thumb        c_thumb

d_thumb      e_thumb

 

Don

Hovawart s PP, tříměsíční pejsek, kterého musíme teprve všechny povely naučit. První výcvikovou hodinu začínáme procházkou, učíme pejska přivolání s reakcí na jméno. Majitelka byla instruována, jak odstraňovat kousání a skákání.

 

f_thumb       g_thumb

h_thumb      i_thumb

Fixka

a_thumb        b_thumb

Fixi je strakatá kříženka, je tam podoba hrubosrstého Parson Russel teriéra, věk 6 měsíců a je jedna z mnoha zachráněných pejsků z kauzy Bojmany. Odsud byli všichni pejsci umístěni v zařízení „ Občanské sdružení na ochranu zvířat Toulavé tlapky“, www.toulavetlapky.cz

Fixi je zatím nedůvěřivá, majitelka je na ni velmi laskavá, má s pejsky zkušenosti. Se základním výcvikem začínáme pozvolna, později, až získá sebedůvěru, přidáme na důslednosti. Již po dvou výcvikových hodinách je znát, jak pookřála a práce ji baví.

 

c_thumb         d_thumb

Benjamin

Biewer Yorkshire Terrier – rasa, která v Česku nemá dlouhou tradici. Rozdíl oproti „jorkšírům“ je hlavně ve zbarvení i pigmentaci.

 

a_thumb       b_thumb

Benji je sedmiměsíční pejsek s PP. Dnes byl na první výcvikové hodině. Společnost mu dělala naše Bára, a když se pejsci vydováděli, Barunka pejskovi i jeho paničce předvedla, jak způsobně chodit u nohy bez vodítka, povely stůj, čekej, vpřed, ke mně a zůstaň. Oba pak povely opakovali a postupně se je budou učit. 

 

c_thumb      d_thumb

Endy

Německý boxer, věk 6 měsíců, abnormálně temperamentní pejsek.

 

e_thumb      f_thumb

 

Endy se musí před výcvikem pořádně vyběhat a vyskákat. Potom se s ním dobře pracuje. Je to inteligentní psí kluk a hlavně veliký rošťák. Pracujeme maximálně 10 minut, následuje „volná disciplína“ = dovádění. Když se uklidní, je zase schopen pěkně poslouchat a plnit povely. Tak to opakujeme celou výcvikovou hodinu.

g_thumb      h_thumb

Aney

a_thumb       b_thumb

Aney je dospělá kříženka NO a labradora. Majitelka s ní cvičí sama, Aney je poslušná a pracovitá. K nám obě přišly, aby se zdokonalily v některých povelech, pilujeme přivolání. Také musíme pejska odnaučit některým zlozvykům, hlavně skákání.

 

c_thumb         d_thumb

 

 

Endík

a_thumb       b_thumb

Endík je nádherný, půlroční pejsek čivavy s PP. Je to veliký mazel a miláček svých paniček. Pokud s pejskem pracuji já, je zřejmé, jak velmi je šikovný a učenlivý. Se svojí paničkou, které je 11 let prozatím dělají většinou „skopičiny“.

c_thumb      d_thumb

Nyní již byli na druhé výcvikové hodině a byla jsem velmi mile překvapena, jak panička Alice pochopila, že pejsek není jen na hraní, ale že se s ním musí pracovat a učit sebe i jeho základní povely. Začíná se jim společně velmi dařit a je znát, že oba výcvik zaujal. 

Zuzanka

a_thumb       b_thumb

Osmiměsíční fenka australského ovčáka je první pejsek majitelů a je mi opět velikou ctí, že se na výcvik přihlásili na doporučení mých bývalých klientů. Zuzi je velmi temperamentní pejsek a veliký aportér. Výcvik ji tak moc zaujal, že povely se naučí prakticky okamžitě po jejich předvedení. Na výcvikových hodinách ji to evidentně baví, je to velmi pracovitý žáček.

c_thumb        d_thumb

Elli

e_thumb      f_thumb

Mladá fenečka zlatého retrívra je velmi šikovná, pracuje s ohromnou chutí a nasazením. Se svojí majitelkou výborně spolupracují. Elli má své „chvilky“, kdy se snaží prosadit, to potom kouše, skáče a doráží. Majitelka se učí, jak ji v této nekalé činnosti utlumit a odnaučit ji počátkům agresivního chování – v tomto případě se osvědčuje práce, práce…..

 

g_thumb        h_thumb

 

Bad

i_thumb        j_thumb

 

Bada se stal nádherný, přibližně 70 kg vážící, roční pes. Dnes byl na poslední výcvikové hodině. Na jaře se panička opět ozve a přijedou na tzv. „opakovačku“. Tyto opakovací hodiny využívají klienti často, zde si předvedeme vše, co umíme a ujistíme se, že všechny naučené povely majitel i pes zvládají.  

Largo

a_thumb

Štěně bordouxské dogy. První výcvik jsme absolvovali v Praze, kde bydlí se svými páníčky. Dnes, v neděli, přijela celá rodina na výcvik do naší školky. Svět je malý – na výcvik kdysi jezdila jak matka, tak později i otec tohoto mladého pejska.

 

b_thumb      c_thumb

Dolly

d_thumb

Border kolie s PP. Pracovitá, mladá fenka se velmi rychle učí povely. Zatím je k cizímu prostředí nedůvěřivá, ale každou další hodinu se výrazně lepší. Bude z ní výborný společník celé rodiny. Po základním výcviku majitelka uvažuje o výcviku agility a možná i výstavách.

 

e_thumb      f_thumb

Bonny

g_thumb

Nádherně stavěný, silný německý ovčák s PP. Majitel této mladé fence zcela „podlehl“, velmi nerad je při zadávání povelů důsledný, takže máme při výcviku veselo. Zvolili jsme proto změnu a nyní cvičíme s paničkou. Jde to oběma velmi dobře.

h_thumb      i_thumb

Ejmi

j_thumb

Rhodéský ridgeback. Ejmi je „inteligentní krasavice“. Vyroste z ní silný a sebevědomý jedinec. Povely plní radostně, ovšem má chvilky, kdy si postaví hlavu, zapře nohy a nechce se hnout z místa. Musíme proto důsledně pracovat na její povaze.

k_thumb      l_thumb

Dan

m_thumb

Německý ovčák – dnes přijel na první výcvik. Je to velmi pracovitý mladý pes, závislý na své majitelce. Velmi dobře chápe, pozorně sleduje povely a radostně je plní. Až si majitelka osvojí výcvikové povely a práci s hlasem, bude z nich dokonalý tým.

n_thumb      o_thumb

 

Riki

aa_thumb     

Již po několika výcvikových hodinách jsme společně s majitelkou a pejskem zaznamenali obrovské úspěchy. Riki zvládá mj. přivolání s předsednutím, chůzi bez vodítka i s obraty, povel stůj, zůstaň a odložení.

ab_thumb      ac_thumb

Bad

p_thumb

Bad je devítiměsíční kluk Španělského mastina. Je to velmi milý pes s úžasnou povahou. Majitelka má již zkušenost s obřím plemenem, což je vynikající. Ne každý, kdo si pořídí veliké plemeno, ho tak dobře zvládá. Bad je velmi aktivní a pracovitý, ovšem před výcvikem se musí vždy nejprve vyběhat, táhne vší silou a to potom za ním „vlajeme“ až na výcvikovou plochu. Na povely reaguje radostně, výcvik ho baví a je úžasné, jak tak veliké tělo umí být mrštné.

r_thumb      s_thumb

Luk

a_thumb

Luk je mladý, velmi temperamentní a pracovitý Australský ovčák. Když k nám poprvé přijel, byl prakticky nezvladatelný, skákal, kousal, vrhal se na vše, co mu přišlo do cesty. Po několika lekcích se pěkně zklidnil, on i majitelka se naučili výborně spolupracovat. Zvládáme přivolání, chůzi u nohy i s obraty, sedni, lehni. Také jsme si ukázali, jak má pes reagovat na různé podněty majitele na rodinné vycházce. Luka výcvik zaujal natolik, že na skákání a „okusování“ nějak zapomíná.

b_thumb      c_thumb

Riki

d_thumb

Riki  - Boloňský psík byl na první výcvikové hodině. Tento velmi miloučký, roční pejsek miluje svoji paničku, ale zkouší na ni takové své „psí triky“ a čeká, jak panička zareaguje a kolik toho vydrží. Když má trénovat, zrovínka má starost, kde co voní a lítá, byl by z něho dobrý stopař…Ale jsem tu od toho, aby se pejsek i majitelka Tereza naučili všemu, co je pro základní výcvik třeba. Vždyť teprve začínáme! Na výcvik oba jezdí autobusem – i to je přínos pro výcvik a socializaci.

e_thumb      f_thumb

Nella

g_thumb

NelinkaJorkšírský teriér – má jeden a půl roku a je to miláček celé rodiny. Již na třetí hodině chodila způsobně u nohy bez vodítka, perfektně reaguje na změnu směrů. Majitelům se nedařilo hlavně přivolání, Nelinka je ale velmi učenlivá, výcvik ji zaujal a pokud bude celá rodina důsledná k sobě i pejskovi tak, jak jsme si ukázali, potom bude pejsek i na přivolání reagovat radostně a okamžitě přiběhne – vždyť největší odměnou pro psy je, když mohou svým páníčkům dělat radost.

h_thumb      i_thumb

          

Rita

j_thumb

Rita – pětiměsíční fenka rotvajlera je ve výhodě oproti jiným psům, protože její majitelka má mnoho zkušeností s výcvikem. Doma mají ještě dvě dospělé fenky NO (německý ovčák). Rita se všemožně snaží o to, aby se stala vůdcem smečky – i ty člověčí. V jejím případě se zaměřujeme především na její povahu, postupně budeme, současně s výcvikem poslušnosti, odstraňovat a utlumovat příznaky agresivního chování. Kromě toho, že je nádherná, je také velmi inteligentní a začíná velmi dobře chápat, o co nám při výcviku jde.

k-thumb      l_thumb

Sára

m_thumb

Sára – pětiměsíční fenka NO – německého ovčáka. Je to první pes, kterého si její majitelé pořídili. Pro začátek jsem jí ukázala, jak beze strachu naskakovat do auta – to jí dělalo problémy a na další výcvikové hodině už mi předvedla, jak se jí to zalíbilo. Je velmi temperamentní, pracovitá a udělá vše pro své majitele. S výcvikem jsme na začátku, ale již nyní je znát, jak se Sára velmi snaží a výcvik ji zaujal. Práce s tímto plemenem je pro mne vždy „srdeční záležitostí“…

n_thumb      o-thumb

 

Bart

Velmi miloučký pejsek šeltie, jeden a půl roku starý. Je závislý na své majitelce, prakticky z ní nespustí oči. Stále kolem ní obíhá a poskakuje, je to mazel celé rodiny. Zatím se neučil „klasické“ základní povely. První výcvikovou hodinu začínáme chůzí na vodítku, aby se pejsek nepletl paničce pod nohy. Další hodiny se soustředíme na přivolání, chůzí s udáním směru. Až pejsek pochopí, kdy se pracuje a kdy má volno, budeme pokračovat v dalších povelech.

 

e_thumb      f_thumb

g-thumb      h_thumb

Argo

Jack Russell Teriér – čtyřměsíční pejsek má se svojí paničkou Luckou velmi pěkný vztah. Výborně reaguje na přivolání, pěkně s předsednutím, umí poprosit, když chce pamlsek. My se zpočátku soustředíme na chůzi na vodítku, Argo nám „brzdí“ všemi čtyřmi, pokud se jemu nechce…Je to všetečka, který se s radostí a štěkotem vrhá na každého pejska, kterého potká. Později se zaměříme i na to, jak ho takovému chování odnaučit.

 

a_thumb      b_thumb

 

c_thumb      d_thumb

 

Joey

Jorkšírský teriér k nám jezdí se svým kamarádem - páníčkem Jakubem. Joey je takový milý drobeček, ale je velmi šikovný. Také Jakub bere výcvik opravdu svědomitě. První hodinu jsme pracovali na přivolání a za úkol měli oba „kluci“ nacvičovat chůzi u nohy. Nyní chodíme hlavně po komunikaci, učíme se způsobně zastavit, než přejdeme vozovku, což jde pejskovi opravdu výtečně, okamžitě pochopil povel stůj. Další výcvikové hodiny budeme pracovat na povaze pejska a pokračovat v učení všech potřebných povelů, aby z obou byl dokonalý tým.

a_thumb      b_thumb

c_thumb      d_thumb

Elza

Svatobernardský pes. Dvouletá slečna „Bernardýna“ je absolutní pohodářka. Perfektní je, že prakticky nereaguje na štěkání a dorážení ostatních psů, ani hluk aut a rušná ulice ji nijak nerozptylují. První hodinu zpočátku nejevila o výcvik zájem, neprojevovala emoce. Ukázali jsme si s majitelem, jak pejska „probudit“. Dováděli jsme, pobíhali po výcvikové ploše a to se jí moc líbilo. Současně jsme trénovali povely a hlavně přivolání. Další výcvikovou hodinu bylo zřejmé, že tato metoda zabrala, majitel si pochvaloval, jak celkově „ožila“, což se projevuje i při výcviku. Dokonce mne se štěkotem a nemotornými, pro toto plemeno typickými poskoky, honila po louce. Šikulka je to.

a_thumb      b_thumb

 

c_thumb      d_thumb

 

Ferda

 

Veliká radost – veliký úspěch! Ferda, kterého majitelka lákala do auta všemožnými způsoby, po dobrém i po zlém, byla bezradná, jak dojet k veterináři atd. je spokojená a poslala mi sms zprávu, aby se o tu radost se mnou podělila: „Dobrý den, máme za sebou druhý výlet autem a Ferdík skáče do auta jako o závod a je spokojený. Dnes tam byl i dříve než Dora (druhý pejsek majitele) a v klidu na ni počkal. Auto jsem sice půl hodiny čistila, ale jsem šťastná. Na procházce také skvěle poslouchal, je báječný. Moc Vám děkuji, ani nevíte, jaká je to pro mě úleva…..“  I já jsem velmi ráda, že za mojí prací jsou vidět výsledky, které majitel dovede ocenit. Děkuji.

 

e_thumb      f_thumb

 

Alfi

Border kolie - nádherný pejsek s PP. První hodinu jsem byla v jeho nové rodině, kde jsme si ukázali, jak s pejskem zacházet, začali jsme s přivoláním a zvykáním na jméno. S majiteli jsme probrali, jak s pejskem – průběžně jak roste -  pracovat.

Nyní jsou Alfíkovi 4 měsíce, má všechna potřebná očkování, a tak můžeme začít s výcvikem „v terénu“. Chůzi u nohy na vodítku a povel sedni, zvládá na jedničku s hvězdičkou, je vidět, že se mu páníčkové důsledně věnují. Alfi je pracovitý a učenlivý pejsek, výcvik ho evidentně baví. Je to malý nezbeda a potřebuje velmi mnoho pohybu.

 

            i_thumb      j_thumb

 

            k_thumb      l_thumb

 

 

 

Ferda

 

Bígl, právě mu byl jeden rok. První výcvikovou hodinu jsem byla za pejskem a jeho rodinou. Ferdík nerad jezdí autem, musí si nejprve zvykat, aby mohl jezdit s majitelkou na výcvikové hodiny. Rodina bydlí přímo u lesa – a to je smrtelná kombinace nejen pro výcvik poslušnosti u tohoto plemene, ale hlavně pro přivolání. Pejsek potřebuje cizí prostředí a to potom pracuje s velikým zápalem. Ferda žije prakticky na samotě, a tak jsme nejprve začali se „ zvykáním“ na okolí s rušivými podněty. Výcvik poslušnosti a chůzi u nohy zvládá velmi dobře, přivolání provádíme zatím na stopovačce.

 

            e_thumb      f_thumb

            g_thumb      h_thumb

 

Rita

Rita je sedmiměsíční fenka NO. Je velmi závislá na své majitelce, to nám pomáhá při nácviku přivolání a chůze u nohy. Bohužel, její nejoblíbenější zábavou je, na každého skákat a kousat. Když se rozdovádí, neví, kdy přestat. Majitelka i rodina musí opravdu důsledně dodržovat pokyny a povely, které při výcviku používáme. Poté, co si uvědomí, že nemá pro své „ hry“ spoluhráče, zklidní se a protože je to ovladatelná šikulka, opět velmi dobře pracuje.

            a_thumb      b_thumb

            c_thumb      d_thumb

 

Coudy

Uplynul přibližně měsíc výcviku, Coudy nám pěkně vyrostl a zmohutněl,

 

Popis: a_thumb       Popis: b_thumb

 

ale hlavně se toho mnoho naučil. Jsou mu čtyři měsíce – běhá poslušně u nohy bez vodítka, přivolání by mu mohl závidět kterýkoliv dospělý pes.

 

Popis: c_thumb       Popis: d_thumb

 

Popis: e_thumb      Popis: f_thumb

 

Bady

 

Bady je téměř dvouletý pes. Je křížencem Hovawarta a Čuvače. Na první výcvikové hodině pracoval velmi dobře, chvílemi „zkoušel“ využít tvrdohlavosti, která mu koluje v žilách. Majitelka bude muset při výcviku počítat se skutečností, že pracuje se dvěma, poměrně odlišnými povahami.

 

     

Popis: Popis: g_thumb       Popis: Popis: h_thumb

          

Po výcviku se pejsek běžel osvěžit do Jizery a po chvíli váhání se tam velmi opatrně smočil.

 

               Popis: Popis: i_thumb      Popis: Popis: j_thumb

 

Cody

Dnešní výcvik proběhl společně se zkušenou fenkou amerického buldoka. Cody, který se učí chodit na vodítku, perfektně kopíroval jak chůzi, tak později přivolání. 

              Popis: Popis: a_thumb      Popis: Popis: b_thumb

 

Po výcviku si oba pejsci ještě pěkně pohráli.    

                            

                    Popis: Popis: c_thumb                           Popis: Popis: d_thumb  

 

Dnes se nám byl představit nový žáček – Bordeauxská doga. Je to roztomilý „sameťáček“, tříměsíční pejsek Cody. No, a příští týden v pondělí začínáme…

 

Popis: Popis: Popis: a_thumb       Popis: Popis: Popis: b_thumb

 

Maila

Maila je osmitýdenní holčička Jack Russell teriéra. Zvyká si na jméno, učí se přivolání a pravidelnému venčení. Předvedla jsem majiteli, jak stříhat drápky a jak ji u toho udržet alespoň několik minut v klidu. Je to živel, stále se vrtí, poskakuje, převaluje na záda.

Popis: Popis: Popis: Popis: 1_thumb        Popis: Popis: Popis: Popis: 2_thumb

Popis: Popis: Popis: Popis: 3_thumb        Popis: Popis: Popis: Popis: 4_thumb

Dnes zde byla Maila „na zvykání“, zatím tomu neříkáme výcvik, ještě je příliš malá. Přivolání zvládá na jedničku, pěkně si sedne – pokud vidí, že dostane kousek piškoty. Má výbornou povahu, je velmi společenská, naše pejsky prakticky „uhonila“.

Popis: Popis: Popis: Popis: 5_thumb        Popis: Popis: Popis: Popis: 6_thumb

Popis: Popis: Popis: Popis: 7_thumb   Popis: Popis: Popis: Popis: 8_thumb

 

Německý ovčák Ben

 Ben je čtyři měsíce staré - vlastně mladé - štěně německého ovčáka s PP, velmi dobře stavěný, s nádhernou hlavou. Je to veliký divoch, který rychle a dobře chápe, co se kolem něho děje a umí toho velmi dobře využít ve svůj prospěch. S odborným, vlídným, ale hlavně důsledným přístupem z něho lze vycvičit dokonalého společníka. 

Popis: Popis: Popis: Popis: a_thumb      Popis: Popis: Popis: Popis: b_thumb

Popis: Popis: Popis: Popis: c_thumb      Popis: Popis: Popis: Popis: d-thumb

 

Ema a Jack

Jezevčíci Ema a Jack jsou po výcviku vždy ještě stále čiperní. Jiní pejsci „padnou“a odpočívají, tihle dva jsou ještě hodinu schopni „norovat“ a vytvářet neskutečné výtvory v hromadě hlíny.

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: a_thumb  Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: b_thumb  Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: c_thumb

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: d_thumb  Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: e_thumb  Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: f_thumb

Lars a Borš

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: a_thumb    Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: b_thumb

Lars a Borš jsou devítiměsíční kluci krátkosrsté kolie s PP. Jsou velmi temperamentní, a samozřejmě nádherní. Znají již spoustu povelů, panička se jim velmi věnuje, je s nimi v neustálém kontaktu, což je veliké plus při výcviku. My se nyní zaměříme na přivolání a souhře obou pejsků jak na volno, tak na společném vodítku. Dále musíme zapracovat na povaze obou, ještě nemají v hlavičkách „srovnáno“, kdo je vůdce smečky. Výcvik dvou psů v jedné rodině vyžaduje trochu jiný přístup, než když máme doma jednoho mazlíka. Z toho důvodu jsme domluveni s majitelem na střídavém výcviku, tzn., Jednou jezdí pejsci na výcvik do naší školky a příště zase pojedu za nimi do jejich prostředí já.

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: c_thumb      Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: d_thumb

 

Odpočinek a únava po výcviku

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: e_thumb      Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: f_thumb

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: g_thumb

 

Questy

Je Březen 2012, sluníčko pěkně hřeje, máme tu oficiálně jaro. To je vždy doba, kdy si majitelé pejsků uvědomí, že by mohli, a hlavně měli, začít s výcvikem svých, mnohdy nezvladatelných psích kamarádů.

Dnes přišel se svým pánem na první výcvikovou hodinu desetiměsíční hovawart Questy, nádherný pes s PP. Je patrné, že s ním majitel poctivě trénuje. Pejsek chodí způsobně u nohy, zvládá několik základních povelů. My se ale nyní hlavně soustředíme na to nejdůležitější, a to je přivolání a fixace na majitele. Temperamentní Questy umí ukázkově předvádět „hluchotu“. No, a když se mu nechce poslouchat, prostě s sebou „plácne“ na zem.

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: a_thumb       Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: b_thumb

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: c_thumb

 

 

Dnes jsme absolvovali třetí výcvikovou hodinu, Questy zvládá přivolání na jedničku, po očku neustále pozoruje pána a na jeho povely perfektně reaguje. Výcvik ho evidentně začal bavit.

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: d_thumb        Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: e_thumb

   

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: f_thumb

 

Srdíčko

Je listopad, nádherný slunečný den a máme tu návštěvu z Prahy. Je to jedna z našich bývalých „žaček“, fenka NO se svojí paničkou. „Srdi“ mě pěkně přivítala výskokem a olíznutím. Na procházce předvedla, jak si všechny povely pěkně pamatuje a podáním packy slíbila, že se zase přijede ukázat.

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: b_thumbPopis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: c_thumbPopis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: d_thumb

 

Vesthajlendský teriér

 „Vestík“ Sára je desetiměsíční fenka. Je to teriér celou svojí dušičkou. Hrabe, neustále poskakuje, neúnavně aportuje klacíky. Nemine kaluž, ve které by nesmočila alespoň čumáček… Po každé výcvikové hodině musí absolvovat důkladnou očistu. Již na druhé vyučovací hodině chodí způsobně u nohy, přivolání zvládla také velmi rychle, začínáme odbourávat skákání na lidi.

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: a_thumb    Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: b_thumb

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: c_thumb     Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: d_thumb

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: e_thumb      Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: f_thumb

 

 

Německý ovčák

Dan je mladý pes, nádherně stavěný a přišel se nám zatím jen ukázat, páníček si nejprve rozmyslí, zda s ním bude dojíždět, nebo budeme výcvik absolvovat v místě jejich bydliště

       Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: no_thumb

 

Maďarský ohař Tobi, 1,5 roku

První výcviková hodina

 

Přivolání

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: a_thumb    Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: b_thumb

Chůze u nohy

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: c_thumb    Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: d_thumb

Spokojenost i únava po výcviku

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: e_thumb    Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: f_thumb

 

14. 3. 2011

Dnešní hodina byla kolektivní, po výcviku mají pejsci volný pohyb.

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\fotky\vycvik\brezen2011\a.JPG     Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\fotky\vycvik\brezen2011\b.JPG

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\fotky\vycvik\brezen2011\c.JPG      Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\fotky\vycvik\brezen2011\d.JPG

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\fotky\vycvik\brezen2011\e.JPG      Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\fotky\vycvik\brezen2011\f.JPG

 

28. 2. 2011

Panička přihlásila Riki na jejich první výstavu do Mladé Boleslavi. Máme tedy opravdu hodně práce, výstava se koná 30. 4. 2011 a temperamentní Riki ještě zcela nezvládá základní poslušnost.

Chůzi, výstavní postoj i ostatní povely začínáme trénovat na měkkém i tvrdém povrchu, venku i ve výcvikové místnosti. Není pravidlem, že zrovna to Vaše plemeno musí chodit v hale po koberci. Některé výstavy se konají jak v hale, tak i na travnaté ploše, což je právě v Mladé Boleslavi a pokud pejsek nemá „natrénováno“ v terénu, v kruhu potom hopsá, vadí mu tráva, drny a hlína, je proto třeba se na obě varianty připravit.

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\fotky\unor2011\ra.JPG   Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\fotky\unor2011\rb.JPG

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\fotky\unor2011\rc.JPG   Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\fotky\unor2011\rd.JPG

 

 

5. 2. 2011

Srdi dělá veliké pokroky, ona i panička jsou velmi pracovití žáci a výcvik berou opravdu poctivě a velmi důsledně trénují. Na čtvrté lekci již chodí u nohy bez vodítka, učíme se povel „zůstaň“ v terénu i ve výcvikové místnosti.

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\fotky\unor2011\1as.JPG     Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\fotky\unor2011\2bs.JPG

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\fotky\unor2011\3cs.JPG     Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\fotky\unor2011\4ds.JPG

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\fotky\unor2011\5es.JPG

 

3. 2. 2011

Máme dva nové žáky, fenku NO Aiwu a mladou border kolii Riki.

 

Aiwa

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\fotky\unor2011\6aa.JPG     Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\fotky\unor2011\7ab.JPG

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\fotky\unor2011\8ac.JPG     Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\fotky\unor2011\9ad.JPG

 

Aiwa si musí za vydatné  pomoci majitele ze všeho nejdříve uvědomit, kde je její místo, rodina by měla být velmi důsledná a jednotná při výchově. Upravujeme také životosprávu pejska a začínáme s přivoláním a poslušností.

 

Riki

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\fotky\unor2011\10ra.JPG     Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\fotky\unor2011\11rb.JPG

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\fotky\unor2011\12rc.JPG

 

Riki je mladá fenečka, která již navštěvovala s paničkou školku pro štěňata a nyní přišla k nám. Potřebuje podpořit sebevědomí, je poměrně plachá. V prvních hodinách začneme s přivoláním, musíme odstranit skákání.

 

 

Fenky Srdíčko a Fidorka k nám na výcvik jezdí z Prahy vždy o víkendu.

 

Srdíčko

Srdi“ je velmi temperamentní šikulka a neúnavný aportér.

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\fotky\vycvik\leden2011\a.JPG   Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\fotky\vycvik\leden2011\b.JPG

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\fotky\vycvik\leden2011\c.JPG   Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\fotky\vycvik\leden2011\d.JPG

 

Fidorka

Fido“ je miloučká fenka, velmi dobře jí jde „učení“.

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\fotky\vycvik\leden2011\1.JPG    Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\fotky\vycvik\leden2011\2.JPG

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\fotky\vycvik\leden2011\3.JPG    Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\fotky\vycvik\leden2011\4.JPG

 

 

Zlatý retrívr Funny

Funny je velmi temperamentní, jsou mu 2 roky. Kromě odstraňování agresivity vůči ostatním psům se věnujeme hlavně přivolání a zdokonalení základních povelů, učíme se povely nové.

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: a    Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: b

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: c     Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: d

 

Labradorský retrívr Lord

 

Lord se již pěkně zklidnil, na přivolání velmi době reaguje, neskáče a způsobně předsedne. Zdokonalujeme naučené povely a přidáváme odložení, přecházení silnice a další.

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: 1     Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: 2

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: 3     Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: 4

 

Eli „trénuje“ za přítomnosti nového žáka.  Je jím velmi temperamentní labradorský retrívr Lord.

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Vycvika       Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Vycvikb

 

Americký buldok - Amy

 

Přišla k nám na 3 měsících, začali jsme s návyky, socializací, dále základním výcvikem, zvykala si na jiné pejsky.

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: aPopis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: aaPopis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: aaa

 

Ve věku 5 měsíců si osvojila chůzi u nohy, chůzi s obraty, přivolání s předsednutím na vodítku

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: bPopis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: bbPopis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: bbb

 

Na šesti měsících zvládá základní poslušnost, má perfektní přivolání, nyní se věnujeme povelům lehni, dlouhodobému odložení a výcviku povelů bez vodítka

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: cPopis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: ccPopis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: ccc

 

Jezevčík – Jack

Pejsek je čtyřletý a je velmi agresivní na ostatní psy, takže kromě povelů je naší prioritou odbourávání agresivity. Za pejskem jezdíme do místa jeho bydliště s předváděcím psem.

 

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: daPopis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: daa

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: daaaPopis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: daaaaPopis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: daaaaa

 

Bordeauxská doga – Elizabeth

Eli jsou 3 roky, je to moc milá fena a velký dobrák.

Kromě povelů se zaměřujeme na odbourávání bázně vůči jiným psům.

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: eaPopis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: eaa

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: eaaaPopis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: eaaaaPopis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: eaaaaa

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\images\spacer.gif

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\images\spacer.gif

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\Users\Jakub\Desktop\Grip\web\ina\images\bg_17.gif