Bára: Na inzerát jsme zajeli k paní Hercíkové do Jičína, pobyli jsme a pohráli si se třemi fenkami, které byly na prodej, Bára mi padla do oka snad už když „to“ všechno běželo po schodech do přízemí.Tak jsem si Barču odvezla s tím, že mi prostě bude dělat jenom společnost.

Díky „deformaci povolání“ jsem Báru cvičila, samozřejmě máme povely služebního psa.

Průkaz původu: foto 

Výstavy:   V létě r. 2005 jsem se zajela podívat do Mladé Boleslavi na výstavu tibeťáčků a zjistila jsem, že máme stejné šance jako ti vystavovaní. Kontaktovala jsem tam p. Evu  Hájkovou, ta mi obratem zaslal instrukce ohledně výstav a zároveň přiložila přihlášku na mladoboleslavskou Speciální výstavu 22. 10. 2005.


               

Náš první odchov:   

Štěňata: Spojení :

otec - Avigdor Otis,  2x CAC, res.Cacib, import Irsko, chovatelská stanice Modrá písnička

                               

http://www.zlata-ina.wz.cz/cz/fotky/Avigdor%20Otis.jpg

matka – Bára z Čeřovského vrchu, CAC, res.CAC 

http://www.zlata-ina.wz.cz/cz/fotky/Bara.jpg

 

Dne 6.3.2008  se v naší chovatelské stanici narodila čtyři štěňátka, vrh „A“, nejdříve dvě holky a pak dva kluci.

 Bára: mamka našeho vrhu „A“                                                       

           Prvorodička, která s péčí o svá mimina spoléhala na paničku. Po narození štěňátek byla velmi „rozhozená“ a starost o drobotinu nechala prakticky na mě. Pouze je nakrmila, provedla očistu miminek, ale pak frrr a byla pryč. Sice je stále chodila kontrolovat a omývat, ale v pelíšku s nimi nechtěla být. Místo ní tam byla gumová láhev s teplou vodou a deka. Někdy jsem měla pocit, že se jich bojí. Jak ale pejsci povyrostli, začali být samostatní a vybíhali na zahradu, kde skotačili, mamka Barča vyskočila na stůl na terase a pozorovala je. Jak se k nim někdo cizí přiblížil, už byla u nich a kroužila kolem.  Postupně se k nim přidávala a dnes v tom chumlu ani nepoznám, kdo je kdo. Už jsou to více méně rovnocenní partneři.

 

Alisha: „bezchybná“ – prvorozená

Průkaz původu           

Miloučká a mazlivá fenečka, která se mi stále motá pod nohama. Je to takový drobeček.  Neustále je u mě, i teď, když píšu tyto stránky, sedí mi na klíně, přední packy na stole.                                                                                                                                                                        

Když se klubala na svět, protrhl se jí obal, šla zadními nožičkami napřed a nemohla jsem ji dostat ven. S telefonem na uchu a dle rad veterináře jsem jí pomohla na svět, ale bohužel ani po vyčištění nosu a pusinky se nehýbala.  Tak jsem ji, zabalenou v plence odložila, protože jsem se musela postarat o Báru. Najednou se mi zdálo, že se plena pohnula. Jelikož byl zatím klid, „bafla“ jsem ji za zadní nožičky, hlavou dolů a znovu jsme, společně se synem, oživovali. A najednou - bublina z nosu a už se ten mrňousek začal hýbat! Vše se událo za pár minut, ale mně se zdálo, že to byla věčnost. No a to rozhodlo, že zůstane doma.

 

Alisha.JPG

 

Alistair: „ochránce“ – poslední a nejmenší z vrhu, dnes největší.    

Průkaz původu                                                   

            Říkám mu Ali. Ali je mohutný pejsek s nádhernými „psími“ kukadly. Je to opravdový ochránce rodiny, jak někde něco zašustí, už tam běží a hlasitě dává najevo, že tady hlídá on. Má svoje oblíbené místečko a odtud sleduje „cvrkot“ na zahradě. Neustále psím holkám myje uši, nechá se od nich povalit a dělat si s ním, co se jim zachce. Velmi dobře a hlavně s velkým zájmem se učí nové povely, je velmi rozumný, jako jediný bývá na procházce, kde není provoz „ na volno“, na přivolání okamžitě reaguje. Nemusí velké psy, nedávno se po něm ohnal knírač, poměrně nesnadno tuto nepříjemnou zkušenost odbouráváme. Velmi rád předvádí povel – „mrtvý pes“. Je to velký jedlík, jak něco zbude v jiné misce, nestačím mu to vzít, jak rychle se k ní vrhne.  Má ale rád i klid, občas si někde najde soukromí a celou věčnost o něm nevím. Ali velmi stojí o „člověčí“ přízeň a pozornost, odměnou za ně je jeho bezmezná láska ke všem členům rodiny.

 

Alistair.JPG

Alice: „královská“ – narodila se druhá v pořadí.                                                   

Od počátku byla takový ďáblík, každého pokoušela a kde byla ona, tam se určitě něco dělo. Vše musela zkontrolovat, na zahradě ochutnala prakticky vše, co jen „vykouklo“ ze země. Byla velmi společenská, s každým se okamžitě skamarádila, ať člověk nebo zvíře. Ráda „četla“ noviny, věřte, že roztrhat je na tak malé kousíčky, by se asi nikomu nepodařilo. 8. 10. 2008. Alici si odváží do Prahy Michaela s Honzou, kde na ně čekají dvě psí holky, které se už těší, jak budou společně jezdit na výstavy, létat v balónu a také „sjíždět“ Lužnici a užijí si společně moc a moc legrace. Mnoho štěstí a lásky přejí sourozenci Alisha a Alistair a psí mamka Bára.

Alice.JPG

Angel: „anděl“ -  narozen jako třetí.   

             To byl doma andílek tělem i duší. Narodil se jako třetí v pořadí. Pejsek, který od 17. 5. 2008 žije na Slovensku se svojí novou rodinou, se má moc dobře. Je miláčkem rodiny i okolí. Byl to dárek k sedmým narozeninám pro okatého klučinu.

 

Angel.jpg